Pobież harmonogram w pdf

Pigeon vitality - naturalne produkty dla gołębi

Roczny harmonogram stosowania produktów Pigeon Vitality

Produkty pigeon vitality

Gołębie sportowe (samce, samice i młode ptaki)

Sobota (Dzień powrotu) 1 łyżeczka* (1/2 łyżeczki) preparatu: „Improver & AntiFungal” na 5 litrów wody, 1 łyż. preparatu: „BelgaMax” na 2 litry wody. Wieczorem, 1 tabletka TriColi STOP dla każdego gołębia, aby wyeliminować pierwotniaki trychomonadozy np. co 2 tydzień
Niedziela 1 łyżeczka preparatu: „Improver & AntiFungal” na 5 litrów wody, 2 łyż. preparatu: „Oxy-B” na 1 kg ziarna,  1 łyż. preparatu „BelgaMax” na 2 litry wody.
Poniedziałek Tak jak w niedzielę, aż do zmiany wody, następnie czysta woda
Wtorek Czysta woda
Środa Czysta woda (w gorące dni dodać 1 łyż. prep. Belgamax na litr wody), przy karmieniu: dodać 1-2 łyż. prep. MultiViTra na 1 kg nawilżonej paszy
Czwartek Czysta woda. Podczas wieczornego karmienia: dodać 2 łyżeczki preparatu Oxy-B na 1 litr nawilżonej paszy
Piątek Koszowanie, czysta woda

Ptaki rozpłodowe, pierzące się oraz młode ptaki poza sezonem sportowym

Sobota Czysta woda
Niedziela 1/4 – 1/2 łyżeczki preparatu: „Improver & AntiFungal” na 5 litrów wody, dodać 1 łyżeczkę środka Oxy-B na 1 litr paszy.
Poniedziałek 1/4 – 1/2 łyżeczki preparatu: „Improver & AntiFungal” na 5 litrów wody.
Wtorek 1/4 – 1/2 łyżeczki preparatu: „Improver & AntiFungal” na 5 litrów wody.
Środa Czysta woda (w gorące dni dodać 1 łyż. prep. Belgamax na litr wody), przy karmieniu: dodać 1-2 łyż. prep. MultiViTra na 1 kg nawilżonej paszy
Czwartek Czysta woda
Piątek Czysta woda

Uwaga dotycząca środków Oxy-B i MultiViTra. W przypadku gołębi sportowych i młodych ptaków dodawać do karmienia popołudniowego. W przypadku ptaków rozpłodowych, dodawać do obu posiłków: porannego i popołudniowego.

Wskazówki przed sezonem:

Gołębie sportowe należy zabezpieczyć przed paratyfusem/salmonellozą najlepiej na 2 miesiące przed rozpoczęciem sezonu sportowego, najlepiej szczepić po kuracji. W czasie lęgów zimowych w gołębniku należy zastosować oświetlenie dodatkowe, np. włączać światło ok. północy i wyłączać rankiem dnia następnego.

W czasie lęgów zimowych korzystne jest również dodawanie do ziarna oleju z wątroby dorsza z wit. A i D dwa razy w tygodniu, w czasie pozostałych 5 dni tygodnia (tylko w odniesieniu do ptaków rozpłodowych w okresie lęgowym) należy codziennie dodawać do paszy olej bogaty w kwasy omega 3, takie jak wytłaczany na zimno olej rzepakowy, olej lniany lub olej z ryb.

Wskazówki na okres sezonu sportowego:

Podczas nawilżania paszy przed dodaniem środka Oxy-B lub MultiViTra należy stosować oleje bogate w kwasy omega-3, takie jak olej lniany lub olej rzepakowy.
Należy użyć 1/2-1 łyżki stołowej na litr paszy, najlepiej nawilżyć ziarno w przeddzień podania, tak aby zdążyło przeschnąć przed podaniem gołębiom.
Przez jeden lub dwa dni w tygodniu kombinacja preparatów Improver i AntiFungal może zostać zmieszana z octem w ilości
3-5ml na litr wody.
W celu powstrzymania trychomonadozy środek Tri Coli STOP może być podawany w sezonie sportowym co drugi lub co trzeci weekend.
W weekendy, w czasie kiedy podawany będzie środek TriColi STOP, w niedziele nie ma potrzeby dodawania do wody pitnej preparatów Improver i AntiFungal, a jedynie należy poda czystą wodę z preparatem Belgamax.
Zalecamy, aby co sześć tygodni zabezpieczyć gołębie przeciwko kokcydiozie.
Jeżeli ptaki po powrocie (popołudniem) otrzymają preparat TriColi STOP, wówczas trychomonadoza zostanie z gołębnika wyeliminowana lub co najmniej w znacznym stopniu powstrzymana.
Niektóre gołębie mogą wymiotować w 3-4 godziny po otrzymaniu preparatu TriColi STOP, lecz w tym czasie pierwotniak powodujący trychomonadozę zostanie już unieszkodliwiony.

W celu zapewnienia lepszej widoczności, niniejszy harmonogram całorocznej kuracji najlepiej przykleić taśmą lub przybić w gołębniku pinezkami!

Zapytania prosimy kierować na adres poczty elektronicznej: biuro@taubenmax.pl

W celu uzyskania bezpłatnych porad na temat żywienia i leczenia gołębi, prosimy odwiedzić nas na Facebooku